חברי השולחן

אנטון מרקס
אנטון מרקסבאנגלית C.A.L.L.עורך של הכתבי-העת שלנו - וקול בעברית
נולדתי בשנת 1974 באנגליה, שם גדלתי והתחנכתי. הייתי חבר פעיל בתנועת הנוער הציונית-סוציאליסטית "הבונים-דרור", בה ערכתי אחד העלונים. עליתי ארצה בשנת 1999 והשתתפתי בייסוד הקומונה העירונית "קבוצת יובל", שישבה בירושלים ועברה לנצרת עילית לפני 10 שנים. אני רכז החינוך של הקיבוץ שלי, קיבוץ משעול. מעז תהילת 2003, אני העורך של הכתב-העת שלנו, C.A.L.L. ומאז 2010 העורך של 'קול' בעברית
אמנון שיפמן
אמנון שיפמןמזכיר
נולדתי בפתח תקווה בשנת 1938 והנני בוגר בית הספר החקלאי מקווה ישראל. אני גם בוגר של התנועה מחנות העולים, והיתי פעם המזכ"ל של התנועה הזאת, ועכשיו אני י"ר של העמותה של בוגרי מחנות העולים. החזקתי בעבר את עמדתו של מזכיר כללי של הקיבוץ שלי, וכיום אני מזכ"ל של הICD ביחד עם אנטון. אני בוגר ארכיאולוגיה שלמדתי בעברית, אוניברסיטת ירושלים.
מיכאל לבני
מיכאל לבניגזבר
נולדתי בווינה ב-1935. גדלתי בוונקובר קנדה. הצטרפתי לתנועת הבונים (היום הבונים-דרור) ב-1950. סיימתי את חוק לימודים ברפואה. עליתי ארצה לקיבוץ גשר הזיו ב-1963. מאמצע שנות ה-70 אני מעורב בהשקה בין רעיון הקיבוץ והרפורמה ביהדות. מאז 1986 אני חי בקיבוץ לוטן, קיבוץ רפורמי, בדרום הערבה. עוד מעט 50 שנה בקיבוץ – עסקתי בחקלאות, חינוך וכלכלה. שלושה ילדים וששה נכדים בקיבוץ גשר הזיו. כותה הרבה בנושאים של ציונות, אקולוגיה, קיבוץ, יהדות. אתם מוזמנים לבקר באתר שלי - www.michael-livni.org
אלישה צורגיל
אלישה צורגילחבר
חבר קיבוץ שדה בוקר. יליד ישראל, 1945. נשוי ואב לארבעה. חבר הקיבוץ מאז 1964. מאמין בקשר בין אנשים וקהילות מתוך סקרנות ורצון להכיר. חובב שפות. "חקלאות אצלי זה מקצוע וגם תחביב המאפשר לי נסיעות בעולם כיועץ וגם כתלמיד" הוא אומר. "עתיד הקיבוץ תלוי בעיקר בהתאמת המסגרת החברתית והכלכלית למציאות המשתנה."
משה חי
משה חי חבר
נולדתי בשנת 1952 בתל אביב והצטרפתי לקיבוץ דביר באופן קבוע בשנת 1974. הייתי רכז התרבות של הקיבוץ במשך 14 השנים האחרונות, לאחר שעבדתי בעברדה במגוון רחב של מקומות, לרבות בתחומים, גינון והשקיה בגן חי ליטוף בעלי החיים. אני פעיל מאוד מבחינה פוליטית: אחרי שהיתי בוועדה הפוליטית בקיבוץ, היתי פעיל בשלום עכשיו ובמר"צ, ועל ועדת ההנהלה של השומר הצעיר. מאז שנת 2000, הובלתי את המאבק נגד השינויים בקיבוץ שלי. למדתי היסטוריה לימודי קיבוץ במכללת האורנים.
גייב פרוינד
גייב פרוינדחבר
גדלתי בפרת', אוסטרליה המערבית. אני חבר בתנועת הבוגרים של דרור ישראל וחיי בקיבוץ עירוני בעכו.
יובל עציוני
יובל עציוניחבר
נלדתי בקיבוץ צרעה, ןהיום חבר בקיבוץ מחנכים של דרור ישראל בפתח תקווה. ביום יום אני עובד בהסתדרות העובדים הכללית החדשה
גדעון אשל
גדעון אשלחבר
חבר קיבוץ צרעה